06 Úno 2016

Polykarbonát – plné desky

Lexan polykarbonát plná deska

Desky z polykarbonátu Lexan* jsou transparentní a zároveň mimořádně odolné vůči nárazům v teplotním rozmezí od – 40°C do +120°C. Nabízejí též optimální bezpečnost a ochranu. Jako výrobek koncernu General Electric Plastics, jsou dnes již pojmem při nerozbitném zasklívání. Vyvážená kombinace fyzikálních, mechanických a optických vlastností, dlouhodobá odolnost v prostředí s rozdílnými teplotami a vlhkostí předurčují desky Lexan* na zasklívání různých objektů. Zasklívání polykarbonátem se v současnosti pokládá za nejbezpečnější na světě.

Lexan nabízí varianty dle použití:

Základní typ bez UV filtru určený pro použití v interiéru. Je ohybatelný za studena (minimální poloměr ohybu Rmin = 150 x tloušťka) a tvarovatelný za tepla. Vhodný do interiéru jako druhé – vnitřní zasklení oken, výkladů, velínů v halách, na houževnaté obaly, tvarované pouzdra na nástroje, přístroje.

Typ s jednostrannou povrchovou ochranou proti UV – záření určený pro použití v exteriéru. Ideální prosvětlovací materiál na spojovací chodby mezi budovami, ploché, obloukové i kopulové přestřešení (minimální poloměr ohybu Rmin = 175 x tloušťka), které perfektně splní účel a dokonalostí tvarů potěší i estéty. Využití i v dopravě ( protihlukové stěny, dopravní značky, zrcadla, pouliční osvětlení) a průmyslu.

Typ s oboustrannou povrchovou ochranou proti UV – záření a texturovaným povrchem nabízí zvýšenou intimitu a povrchovou odolnost. Vhodný na místa s nešetrným zacházením, kde není potřebný přímý výhled, jako jsou výplně zábradlí, dveří, přepážek, prosvětlení schodišť a chodeb výškových budov, dělící stěny, oblouky a podobně.

Vynikající opticky čistý materiál se speciální oboustrannou povrchovou úpravou, zabezpečující ochranu proti povrchovému poškození. Běžným chemikáliím a sprejům ( antigrafitti). Ideální bezpečnostní a ochranný zasklívací materiál s UV- ochranou s širokým uplatněním v mnohých plochých i tvarových aplikacích. Vyvinut na ochranu pracovních míst, objektů, které je potřeba zabezpečit před nešetrným až bezohledným okolím.

Typ s oboustrannou ochrannou vrstvou na ploché zasklívání objektů, výkladů, oken, dveří, průčelí reprezentačních budov, nástupišť a stanic veřejné dopravy, průhledných protihlukových stěn, bezpečnostních zón na stadionech, mantinelů, výtahových šachet , obráběcích center.

Vlastnosti lexanu:

  • mimořádná odolnost proti nárazu
  • vysoká propustnost světla
  • stupeň hořlavosti – B-s2, d0 (EN13823)
  • nízká specifická hmotnost – 1,2 . 103 kg/ m3
  • velmi široký sortiment typů a rozměrů
  • vynikající tepelná tvarovatelnost
  • nenáročná zpracovatelnost a instalace
  • maximální volnost tvarů při designu v architektuře

Veškeré produkty (výrobky) si můžete vyzvednout osobně v naší provozovně v Ostrožské Nové Vsi nebo vám je zašleme v rámci celé České republiky a zahraničí (Německa, Rakouska, Slovenska apod.) externím přepravcem.

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás!

Využijte kontaktní formulář níže.

Nebo volejte na telefonní číslo +420 774 84 9995.

Chyba: Vyplňte všechna povinná pole!